Lido di Jesolo

Lido di Jesolo to największy nadmorski kurort we wschodniej części laguny weneckiej.

Otoczone jest 15-kilometrową plażą z drobnym piaskiem i łagodnym wejściem do morza, które jest czyste i prawie bez fal. Co roku otrzymuje także nagrodę Błękitnej Flagi za jakość i czystość plaż oraz poziom usług.

Niesamowita promenada o długości 4 km wzdłuż wybrzeża oferuje wiele sklepów, restauracji i kawiarni. Ikoną zabytkowego centrum jest kościół z dzwonnicą św. Jana Chrzciciela.

Ten obszar jest idealny dla rodzin z małymi dziećmi, rowerzystów, golfistów, miłośników morza i sportów wodnych oraz turystów, których przyciąga obca kultura i fascynująca historia.

Golf

Ten region jest idealny dla miłośników golfa. W okolicy się znajduje 5 wspaniałych 18-dołkowych pól golfowych, na których możesz poprawiać swoją grę. Najbliższe to GOLF CLUB JESOLO (5 km), a następnie GOLF PRADELLE TORRI CAORLE (15 km), GOLF CLUB VILLA CONDULMER (46 km), GOLF CLUB CA’DELLA NAV E (53 km) i CIRCOLO GOLF VENEZIA (36 km).

Marina

Dla żeglarzy jest dostępna przystań PORTO TURISTICO DI JESOLO (45 ° 28 N – 12 ° 35 E), gdzie można zacumować 650 łodzi o długości do 30 metrów. Oferuje wszystkie usługi i wyposażenie, w tym przechowywanie, naprawę i konserwację statków do 100 ton. Pomiędzy Jesolo i Wenecją znajduje się MARINA DEL CAVALLINO (45 ° 29 N – 12 ° 35 E), która może pomieścić do 400 łodzi o maksymalnej długości 30 metrów. Oprócz standardowego wyposażenia oferuje restaurację, basen, siłownię, centrum jet-sky, lotnisko dla helikopterów i sklep z wyposażeniem dla statków.

Park wodny Aqualandia i Wesołe miasteczko Jesolandia

Jeśli już wam się znudzi morze i zapragniecie niekończącej się zabawy, wodnych atrakcji i fantastycznych wrażeń, odwiedźcie wesołe miasteczko Jesolandia lub największy park wodny we Włoszech Aqualandia. Miedzy atrakcjami są najwyższa zjeżdżalnia w Europie, pierwsza zjeżdżalnia na świecie z wirtualną rzeczywistością, wiele zjeżdżalni i basenów, jaskinia z wodospadami, rafting na gumowej łódce i wiele innych atrakcji.

Wenecja i inne historyczne miasta

Z ośrodka można łatwo odwiedzić Wenecję, Caorle, Padwę, Treviso, Weronę i Vicenzę. Wenecja, najbardziej romantyczne miasto na świecie i wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajduje się zaledwie 45 km od Lido do Jesolo. Zbudowane na lagunie miasto przyciąga co roku dużą liczbę turystów z całego świata, którzy podziwiają jego słynną historię, kulturę i delikatną teraźniejszość.

Caorle to urocze miasto, które łączy zabytkową architekturę z nowoczesną budową. Ze względu na położenie miasta nad laguną nazywa się Mała Wenecja. Ciekawym miejscem do zobaczenia jest wyjątkowa rafa rzeźbiona przez artystów z całego świata.

Padwa jest ważnym miastem uniwersyteckim. Wśród profesorów i absolwentów możemy wymienić Pietra Pomponazzia, Vesalia lub Galileo Galilea. Padwa jest kulturalnym i edukacyjnym centrum całych Włoch od XII wieku. Shakespear wybrał to miasto jako miejsce swojej komedii Poskromienie złośnicy.

Werona, miasto mostów, znajduje się również na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Werona jest najbardziej znana z powieści Szekspira Romeo i Julia. Ale oferuje znacznie więcej niż słynny balkon Julie. Tutaj znajdziesz słynny rzymski amfiteatr Arena di Verona, w którym nadal rozgrywane są letnie przedstawienia operowe i wiele innych zabytków historycznych i kulturowych.