RICHARD MEIER

Światowej sławy architekt Richard Meier przedstawia swój wyjątkowy projekt apartamentów na weneckim wybrzeżu. Podobnie jak inne znane projekty, wyróżnia się i ten kultowym projektem architektonicznym. Typowy kolor projektów Meiera to biały, który symbolizuje doskonałość i czystość, a jak dodaje sam architekt, można na nim najlepiej zrozumieć grę światła i cieni, powierzchni i nacięć można.

Otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Złoty Medal od Amerykańskiego Instytutu Architektów i Królewskiego Instytutu Architektów Brytyjskich oraz Praemium Imperial od Japońskiego Stowarzyszenia Sztuki. W 1984 roku został nawet najmłodszym laureatem nagrody Pritzkera, jednej z najważniejszych nagród w branży.

Skorzystaj z okazji, aby zainwestować w kolejny z jego projektów i ciesz się atmosferą Miami na wybrzeżu Adriatyku. Zainspirowany odurzającą jakością naturalnego światła, Richard Meier zaprojektował ofertę apartamentów, która łączy nowoczesną doskonałość architektoniczną z pięknem wybrzeża Adriatyku.

Cała wioska Lido stała się już ikoną designerskich projektów mieszkaniowych wybrzeża Wenecji. Apartamenty na plaży odzwierciedlają sztukę Meiera polegającą na optymalnym połączeniu światła i przestrzeni oraz delikatne połączenie rozrywki wewnątrz i na zewnątrz. Przestronna rezydencja wyróżnia się swoją lokalizacją i balkonami ze wspaniałymi widokami na baseny, tarasy i tereny krajobrazowe na zewnątrz, w tym widokiem na plażę i morze. Duże części dzienne ze szklanymi ścianami i wysokimi sufitami zwiększają przestronność, która łączy się z jednego pokoju do drugiego i wpisuje się w całą koncepcję rezydencji, która jest niezwykle jasna i przestronna.

Firma Richard Meier & Partners zrealizował ponad 130 projektów w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i Azji. Dostarcza rozwiązania architektoniczne dla szerokiej gamy typów i rozmiarów budynków – projektując obiekty kultury, agencji rządowych, budynki edukacyjne, budynki przemysłowe, hotele lub prywatne rezydencje. Najważniejsze dzieła to Smith House w Darien, Connecticut, Getty Center w Los Angeles, Kalifornia, United States Court House w Islip, Nowy Jork, Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie i Kościół Jubileuszowy w Rzymie. Ponadto Richard Meier zaprojektował wiele domów prywatnych i projektów mieszkaniowych, w tym Charles Street Apartments i On Prospect Park w Nowym Jorku.